Taneční web Gabky Kludské

Já a MG Dance

Proč právě MG Dance a jak jsem se tam dostala?

Kvůli zdravotním problémům jsem žačkou speciální základní školy Logopedické v Ostravě. Na konci školního roku 2014/15 když jsem byla v první třídě se začalo mluvit o tom, že bychom se zúčastnili natáčení dětského tanečního televizního pořadu Rytmix.

Tehdy jsem se tančení vůbec nevěnovala. Začátkem dalšího školního roku jsme ladili taneční sestavu a brzy k nám do školy přijeli Míša, Kuba a Patrick spolu se štábem z Ostravského televizního studia. Tehdy jsem se poprvé setkala se svými současnými trenéry a zároveň jsem poprvé stála před kamerou.

V té době tato trojka z MG Dance v naší škole začala s tanečním kroužkem v rámci projektu Dance for People, taťka mne tam přihlásil a já se začala učit první taneční kroky. Od začátku bylo jasné, že mne tanec baví a Kuba se svou životní partnerkou Moničkou ve mne viděli talent. Na konci druhé třídy bylo jasné, že tanec mne baví a co chci dělat dále.

Trénovala jsem celé prázdniny a má snaha byla odměněna pozváním do Ostravského televizního studia na natáčení Rytmixu. Následovala pozvánka na nábor do MG Dance, slovo dalo slovo a začala jsem téměř denně trénovat.

Volba jít tančit do MG Dance byla jasná, nejen že jsem trenéry už dávno znala, ale byli také jediní v Ostravě a okolí, kdo byl ochoten učit tančit devítiletou holku ke všemu s určitým handicapem. Většinou se začíná mnohem dříve a já musela dohánět vše, co mé kamarádky uměly. Zároveň trenéři z MG Dance jsou perfektní lidé, jsou mistry svého oboru, ale to samozřejmě nestačí, oni mají jedno velké plus, které mnohým chybí – mají vřelý vztah k dětem, umí jim své zkušenosti předat a hlavně, chtějí se o vše, co umí, podělit. Toto v mnoha tanečních klubech chybí, ale v MG Dance toto vše mám a díky tomu zde mám skvělé zázemí pro svůj rozvoj.