Taneční web Gabky Kludské

Rytmix

Jak mi Rytmix změnil život

Jak jsem již psala, vše, co dnes umím, začalo obyčejným natáčením pořadu Rytmix.

Hlavní myšlenka tohoto pořadu mne velice oslovila a řídím se jí každý den, vlastně mi změnila život. Ta myšlenka zní VSTÁVAT A TANČIT.

Dnes děti tráví velkou část volného času u displejů počítačů, telefonů a tabletů a pohyb už nemají v takové míře, jako jejich rodiče. To se rozhodl změnit pořad vysílaný na ČT D a dodnes se mu podařilo roztančit téměř 100 škol a školek.

Rytmix samozřejmě není jen o pohybu, ale také se snaží vzdělávat, diváci se dozví různé informace o jednotlivých tanečních stylech, o zpěvácích, skupinách atd. Vše zábavným způsobem a v deseti minutách, aby těch informací nebylo zbytečně moc.

Sama jsem se poprvé objevila v díle věnovaném tanci Cha-cha-cha. Pozorný divák by mne našel třeba na oslavě pátých narozenin ČT D, která se konala v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě.

První díl, kde jsem si zahrála malou roli zmrzlinářky najdete pod názvem Flashmob. Byl to první díl, kdy ve studiu netančily pouze členové MG Dance, ale Tehdy Kuba vybral tři šikovné děti z tanečních kroužků Dance for People a já měla tu čest, že na mne padla volba. Nervozita byla velká, ale natáčení mne velice bavilo.

Dnes už mám za sebou natáčení dalších dílů, trénuji sestavy na další, ale více prozradit zatím nemohu, až se vše v premiéře odvysílá, dám Vám link na archiv České televize, kde mne najdete. Budu ráda, když na mne kouknete, ale určitě mrkněte i na další díly tohoto skvělého pořadu.

Je to pro mne veliká čest, že mohu být součástí tohoto pořadu a že mohu dál šířit motto VSTÁVAT A TANČIT. Mi osobně tanec změnil život, přetočil mi ho naruby a já jsem za to všem, kteří se na tomto pořadu podílejí, nesmírně vděčná.

Archív všech dílů Rytmixu.